Říjen 2009

Bleskovka č. 3- UKONČENÁ

24. října 2009 v 18:56 | Champik |  Grafika→Bleskovky
Tak už je tu třetí bleskovka
Tentokrát o 119. VP
Hry s koňmi

18. října 2009 v 9:59 | Champik |  Koně→Hry
Starstable
ZooTycon

Hidalgo

16. října 2009 v 17:48 | Champik |  Koně→Videa
Krásné vido o Hidalgovi

Black Stallion

16. října 2009 v 17:46 | Champik
Video z Černého hřebce. Já prostě nemůžu a furt si představuju to hříbě ze Spirita jak má v tlamě rampouch:)
Černý hřebec- Tady


The Horse

16. října 2009 v 17:33 | Champik |  Koně→Videa
The Horse


Night Horse

16. října 2009 v 17:26 | Champik |  Koně→Videa
Taky pěkné, především z filmu Zaříkávač koní

Western horse

16. října 2009 v 17:25 | Champik |  Koně→Videa
Nádherné video koní.
Zdroj jak vždy Youtube

Seznam koní ve VP

13. října 2009 v 16:22 | Champik |  Koně→Zajímavosti
Info, nekopírovat bez zdroje a ikonky:

1 LUCKY NELLERIE - Keith Mercer - The DPRP Nellerie Partnership - kurs 10:1

Desetiletý britský ryzák loni vyhrál Yorkshirskou Velkou národní na 6000 m v Cattericku, letos ze šesti startů jednou zvítězil. Že se skutečně připravuje na Velkou pardubickou, dokázal posledním startem 23. září v Perthu, kde pod žokejem Mercerem získal páté místo v dostihu na 4800 metrů. Ze zahraničních účastníků patří určitě k těm lepším.

Keith Mercer si pardubickou dráhu vyzkoušel už třikrát. Jeho nejlepším výsledkem bylo předloni čtvrté místo s Ivoirem De Beaulieu, loni na stejném koni nedodržel kurs a byl diskvalifikován.

2 SUPER LORD - Jan Faltejsek - The Wishful Partnership - kurs 16:1

Majitel tohoto valacha překvapil netradičním tahem, když svého koně přivezl do Česka už v létě a ustájil ho ve Světlé Hoře. Super Lord byl přihlášen do dvou kvalifikačních dostihů, aby se lépe seznámil s Pardubicemi, ale ani do jednoho nenastoupil. Jeho poslední vítězství spadá do prosince 2007. Letos startoval třikrát, do cíle se však dostal jen jednou a od března neběhal.

Jan Faltejsek patří k nejlepším českým žokejům. Dlouho spolupracoval se stájí Wrbna Racing, později se dokázal prosadit i na britských ostrovech. Ve Velké pardubické však dosud měl smůlu, ani jednou ze čtyř pokusů dostih nedokončil.
3 SIXTEEN - Josef Bartoš - Jaroslav Bouček Buc film - kurs 2:1
Dvojnásobná vítězka Velké pardubické a horká favoritka, jejíž forma každoročně graduje právě podzimích měsících. Oproti řadě překážkářů vyniká skvělým závěrečným finišem. Letos startovala dvakrát, po třetím místě v červnu dokázala vyhrát srpnovou kvalifikaci.
Josef Bartoš je mnoha experty považován za současnou českou jedničku na překážkách. Velkou pardubickou vyhrál už dvakrát (Decent Fellow, Sixteen) a jednou byl druhý. V posledních sezonách se mu stále více daří také v Itálii.
4 MONTGOMERY - Petr Tůma - Viktorie UH - kurs 40:1
Jeden z deseti startujících českého chovu ukázal skokové vlohy už na začátku kariéry, před rokem jej však přibrzdilo v rozletu zranění. Jeho největším letošním úspěchem bylo druhé místo v Albertovské cross country, do Velké pardubické se kvalifikoval srpnovým šestým místem.
Pomalu, ale jistě se Petr Tůma probojoval do špičky překážkových jezdců v Česku. Jezdí nejčastěji pro moravské stáje a stále častěji si ho začínají všímat i nejlepší trenéři jako Čestmír Olehla nebo František Holčák.
5 POCCI - Jan Korpas - Rennstall Darboven - kurs 12:1
Německý výrobce kávy Albert Darboven vyhrál německé derby a jeho koně startovali i v britském Ascotu, sen o Velké pardubické mu však splnil až Pocci, který se narodil v jeho vlastním hřebčíně Idee. Už loni vyhrál kvalifikaci a skončil třetí v prestižní "přípravce" Ceně Labe, letos byl dvakrát třetí.
Jan Korpas jezdí od konce 80. let, v posledních letech dlouhodobě působí v Německu a stále více se specializuje na překážkové dostihy. Ve Velké pardubické dosud nestartoval.
6 TIUMEN - Josef Váňa starší - Köi Dent - kurs 10:1
Kvality osmiletého valacha polského původu jsou na českých závodištích dostatečně známy, kvůli zdravotním problémům však startoval méně než někteří soupeři. V této sezoně se v každém ze tří startů spolehlivě umístil a Josef Váňa starší si ho vybral jako "svého" koně pro Velkou pardubickou. To říká mnohé.
Žijící legenda a rekordman Velké pardubické Josef Váňa nastupuje na start po třiadvacáté. Pětkrát už dokázal vyhrát, naposled v roce 1997 s Vronskym. V posledních letech se soustředí na trénování, jen do tohoto ročníku posílá čtyři koně v čele se Sixteen. Ale zůstat na tribuně prostě nedokáže, a tak se vyhoupne také do sedla, přestože letos absolvoval pouhý jeden dostih.
7 PROFIL - Michal Köhl - Mikrop Čebín Sunnyfarm - kurs 12:1
Devítiletý Profil je vlastním odchovancem svého trenéra Jiřího Jandy a už od narození se s ním počítalo jako s koněm pro Pardubice. Byl připravován velmi trpělivě, poprvé se představil na dráze až ve svých pěti letech a postupně se propracoval do nejvyšší ligy. Ve Velké pardubické debutoval loni, na Hadím příkopu však ztratil jezdce. V roce 2009 však nastupuje s vizitkou vítěze červnové kvalifikace, kde nechal za sebou většinu favoritů včetně Sixteen.
Nejlepším výsledkem Michala Köhla ve Velké pardubické je šesté místo z roku 2006, letos jede tento dostih popáté.
8 IL EN REVE - Kenneth Whelan - Cavan Developments Bloodstock - kurs 20:1
Dlouho běhal dostihy přes proutěné překážky, poté se přesunul do steeplechase, kde dosud čtyřikrát zvítězil. Ve srovnání s domácími koňmi je vysoko vytížen, loni startoval dvanáctkrát. V roce 2009 však zvolnil a připsal si jen pět startů, koncem května byl druhý v Carmellu na 6000 metrů.
Z britských a irských žokejů má Ken Whelan s Velkou pardubickou největší zkušenosti. Jel ji už pětkrát, nejlepší výsledek dosáhl s Risk of Thunderem - koně ze stáje Seana Conneryho dovedl v roce 1999 ke druhému místu.
9 DEL SOLE - Josef Váňa mladší - Javor - kurs 10:1
Jeden ze čtyř svěřenců Josefa Váni, který jej nasedlá svému synovi Josefovi mladšímu. Je mu teprve sedm let, ale je čím dále tím lepší. V květnu si připsal Úvodní cross country a ve druhé kvalifikaci finišoval druhý o krk před Sixteen. V srpnu uklouzl před irskou lavicí a upadl, to však nic nemění na tom, že v neděli bude patřit k velkým favoritům.
Oficiálně je Josef Váňa mladší ještě učeň, ale ve stáji svého otce už stihl načerpat řadu cenných zkušeností doma i v zahraničí. Ve Velké pardubické má na kontě dvě pátá místa a zatím s přehledem vede šampionát překážkových jezdců.
10 SHIRLEY - Marek Stromský - Stáj Hřebčín Albertovec - kurs 77:1
Už na rovinách patřila k hvězdám, v roce 2004 byla těsně druhá v Ceně prezidenta republiky. Jako čtyřletá vyhrála v Itálii překážkový dostih kategorie Gd3, předloni byla čtvrtá v Ceně Labe. Letos se jí tolik nedaří, v květnové kvalifikaci byla sedmá a vyhrála jeden menší dostih v Bratislavě.
Marek Stromský loni prožil sportovní tragedii, když v sedle Amant Grise projel první cílem Velké pardubické a pro nedodržení kursu byl diskvalifikován. Jeho nejlepším výsledkem tak zůstávají dvě šestá místa.
11 MANDARINO - Jaroslav Myška - EŽ Praha - kurs 10:1
Jeden z nejlepších koní domácího původu vyhrál dvakrát prestižní Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem, jinak však získal nálepku "věčně druhého" - letos startoval čtyřikrát a pokaždé byl někým těsně poražen. Sbíral tak cenná stříbra ve Velké ceně města Pardubice, Zlatém poháru i srpnové kvalifikaci.
Jaroslav Myška patří do úzké překážkové špičky, letos úspěšně zahájil i kariéru trenéra. Ve Velké pardubické byl dosud jednou čtvrtý a třikrát pátý.
12 LIRAIN - Jaromír Hrudka - H&H Hrudka - kurs 100:1
Svého slavnějšího sourozence Lisharpa, který měl špičkovou výkonnost, dosud tento mohutný ryzák nedokázal napodobit. Jeho nejlepším letošním výsledkem je druhé místo z Radslavic, kvalifikoval se v červnu třináctým místem a v září se ještě proběhl sedmý v závěrečné kvalifikaci.
Jaromír Hrudka mladší jel při každém ze svých dvou startů ve Velké pardubické velké outsidery, ale pokaždé dorazil do cíle. V roce 2001 byl desátý, předloni devátý.
13 TOMIS - Pavel Kašný - Jantar Bruntál - kurs 14:1
Tohoto polokrevníka z Bruntálska, běhajícího ve stejných barvách jako legendární Železník, mnozí považují za černého koně letošní Velké pardubické. Už loni ukazoval velké výkony a vyhrál tři dostihy za sebou včetně prestižní Ceny Labe. Letos nečekaně vyhrál květnovou kvalifikaci a později byl ještě druhý ve Světlé Hoře.
Zkušený Pavel Kašný startoval ve Velké šestkrát, předloni byl třetí s Eliškou Přemyslovnou, v roce 1997 pátý s Hřivnou.
14 JUFUL TENNIS - Fernand de Oliveira - Cottin Francois-Marie - kurs 12:1
Po několika letech se do Pardubic vrací francouzské barvy. Dvanáctiletý valach už patří k veteránům, na kontě má celkem pět vítězství. Letos při pěti startech v cross country zvítězil v polovině července, naposled začátkem září doběhl pátý v Craonu na trati 6000 metrů.
Fernand De Oliveira bude ve Velké pardubické debutovat, což na této specifické dráze nikdy není snadné.
15 MARATH - Paul Francis Hamblin - Swiss Fans - kurs 88:1
Devítiletý hnědák nepatří na českých drahách k velkým hvězdám, loni však překvapil druhým místem ve srpnové kvalifikaci a ve Velké pardubické spolehlivě skákal až do Hadího příkopu. V aktuální sezoně neukázal podobně výrazný moment, naposled byl v září čtvrtý v Pardubicích.
Australský žokej Paul Francis Hamblin patří ke zkušeným matadorům a kromě své vlasti či Nového Zélandu byl v akci i na britských ostrovech. S pardubickou dráhou se seznámil už několik dní před startem.
16 LAKREG - Martin Liška - M&T Bell Metal - kurs 44:1
Syn vítěze derby Reguluse je třídovým skokanem, což prokázal mimo jiné druhým místem v Úvodní cross country či čtvrtou příčkou v květnové kvalifikaci. V nejsilnější sestavě roku však může jen mile překvapit.
Martin Liška se v poslední době věnuje i trénování, Velkou pardubickou jel dosud dvakrát v sedle ryzáka Icare Du Renom a v roce 2006 byl čtvrtý.
17 RED DANCER - Raffaele Romano - Wrbna Racing - kurs 35:1
Nejstarší kůň v poli svého času patřil mezi velké hvězdy a na českém území vyhrál osm dostihů včetně Ceny Vltavy, dokončil těžké dostihy jako Gran Premio v Meranu a Sporting Index Chase v Cheltenhamu. Loni se vrátil po dvouleté odmlce a v tomto ročníku Velké pardubické bude jediným zástupcem mocné stáje Wrbna Racing. Jeho nejlepším letošním výsledkem je čtvrté místo z Pardubic.
Raffaele Romano je mnohonásobný šampion italských překážkových jezdců a aktuální vítěz Gran Premio Merano. Ve Velké pardubické debutoval loni s Fatal Macem, tentokrát bude hájit české barvy.
18 ROOSEVELT - Thomas Boyer - Stáj Hřebčín Albertovec - kurs 60:1
Jedenáctiletý bělouš německého původu přišel do Česka přes Itálii, dosud ale úplně nenaplnil naděje, s nimiž byl kupován. Před rokem vyhrál Albertovskou cross country, v této sezoně startoval jen dvakrát a výsledkem bylo páté a deváté místo.
Thomas Boyer pojede v Pardubicích poprvé, české stáje ho dobře znají z italských dostihů.
19 JUNG - Bohuslav Mátl - Jan Červenka - kurs 22:1
Devítiletý hnědák běhá za stáj pražského právníka Jana Červenky a patří k širší překážkové špičce. V roce 2007 byl druhý v Ceně Labe, loni debutoval ve Velké pardubické, ale jeho naděje skončily po ztrátě jezdce na dropu. Jeho letošní forma byla proměnlivá, po květnovém vítězství byl sedmý v červnové kvalifikaci a přípravu na vrchol sezony zakončil v září pátým místem.
Bohuslav Mátl získal v létě titul žokeje a definitivně se zabydlel mezi elitou překážkových žokejů. Ve Velké pardubické zatím startoval dvakrát bez úspěchu.
20 LUCKY LUK - Jason Maguire - Mrs E.A. Kellar - kurs 16:1
Čtyřnásobný vítěz z britských ostrovů běhal naposled koncem května, kdy ukořistil vítězství v 4900 metrů dlouhém dostihu v Towcesteru. Do Pardubic už přijeli papírově lepší i horší Britové, pro tohoto hnědáka by mělo být úspěchem jakékoli dotované umístění.
Jason Maguire zná Velkou pardubickou ze dvou osobních zkušeností, dojet do cíle se mu zatím nepodařilo.
21 MR BIG - Noel Fehily - Mark Hunter & Hugh Villiers - kurs 10:1
Poslední britské vítězství ve Velké pardubické je staré čtrnáct let, v roli jezdce i trenéra ho tenkrát získal Charlie Mann. Stejný Charlie Mann tentokrát přiveze výborného překážkáře Mr Biga, kterého považuje za ideálního koně pro Velkou pardubickou. Jeho bilance ve steeplechase je působivá, ze dvanácti startů byl čtyřikrát první, pětkrát druhý a dvakrát třetí. Podle britských ratingů tento kůň své české soupeře dokonce převyšuje - to je sice ve specifických pardubických podmínkách relativní, ale faktor Mann nelze podceňovat.
Noel Fehily startoval ve Velké už třikrát, nejlépe byl čtvrtý s Falcon Du Cotteau v roce 2003.
22 HIRSCH - Dušan Andrés - EŽ Praha - kurs 24:1
Třináctiletý překážkář je něco jako pardubický inventář, i když jeho hlavní charakteristikou vždy bývala určitá nenápadnost. Loni dosáhl životního úspěchu v podobě druhého místa ve Velké pardubické. Aktuálně má za sebou jen dva starty, kvalifikoval se v srpnu osmým místem.
Dušan Andrés je podobnou stálicí jako jeho čtyřnohý partner, ve Velké pardubické startoval už čtrnáctkrát a nasbíral všechna umístění včetně vítězství v sedle Sixteen před dvěma lety.
23 MR LAND - Pavel Složil - Kotero - kurs 22:1
Šestý z loňské Velké pardubické se letos stěhoval od trenéra Josefa Váni k Pavlu Složilovi, na jeho výkonech se to ale neodrazilo, i nadále je vysoce spolehlivý. Jedno druhé a tři čtvrtá místa jsou solidní vizitkou, která dává dobré šance na zopakování loňského výsledku.
Pavel Složil, trenér a pořadatel dostihů v Radslavicích, nastoupí na start Velké pardubické v roli jezdce podesáté, největším úspěchem pro něj zůstává těsné druhé místo s Marketplacem v roce 1997.
24 DERBY SHARP - Josef Sovka - Ema a Milan - kurs 50:1
Spolehlivý skokan a tempař plní sen svým majitelům a míří na start dostihu, na který byl připravován už loni. Aktuálně žádný větší úspěch na kontě nemá, nejlépe si počínal v Úvodní cross country, ve které finišoval pátý, naposled vyhrál v září menší dostih v Pardubicích.
Josef Sovka, vizuálně dokonalý dvojník známého britského žokeje Martina Dwyera, jezdí roviny i překážky. Velkou pardubickou pojede podruhé, loni spadl na Hadím příkopu.
25 NUMERO DUE - Jiří Kousek - Vasury Kolesa - kurs 11:1
Rychlý a obratný skokan má letos neuvěřitelnou smůlu, z pěti startů třikrát za různých okolností nedokončil. Chuť si spravil vítězství v bratislavské Velké ceně Petržalky a především druhým místem v zářijové kvalifikaci, při které se zároveň seznámil se svým novým jezdcem. Že na dobrý výsledek ve Velké pardubické má, nemusí nikomu dokazovat, už loni byl čtvrtý.
Slovenský jezdec Jiří Kousek dlouhá léta působil ve Francii a Itálii, v poslední době ale zakotvil opět ve střední Evropě. Jeho nejlepším výsledkem ve Velké pardubické je druhé místo s Hirschem.
26 RUBÍN - Martina Růžičková - Orling - kurs 500:1
Jediný kůň pod čarou, který bude čekat, zda se neuvolní místo na startu po odstoupení některého ze soupeřů. Specializuje se na Pardubice, ale dosud se výrazněji neprosadil, i když několikrát už sahal po větším úspěchu. Kvalifikoval se v srpnu dvanáctým místem.
Jezdkyně a trenérka Martina Růžičková zkoušela štěstí ve Velké pardubické čtyřikrát, do cíle se ještě nikdy nedotala.

Malé info o 119. VP

13. října 2009 v 16:19 | Champik |  Koně→Zajímavosti
119. Velká pardubická České pojišťovny
steeplechase cross country kategorie Listed na 6900 metrů o 4500000 Kč

1. TIUMEN(POL) 8 - ž. Josef Váňa st. - Köi Dent - tr. Josef Váňa st.
2. SIXTEEN(FR) 9 - ž. Josef Bartoš - Jaroslav Bouček Buc-Film - tr. Josef Váňa st.
3. NUMERO DUE(POL) 8- ž. Jiří Kousek - Vasury Kolesa - tr. Radek Holčák
4. MANDARINO 8 - ž. Jaroslav Myška - EŽ Praha a.s. - tr. Stanislav Popelka ml.
5. POCCI(GER) 9 - Jan Korpas - Rennstall Darboven - tr. Josef Váňa st.
6. JUNG(POL) 9 - ž. Bohuslav Mátl - Jan Červenka - tr. Ing. Pavlína Baštová
7. SUPER LORD(IRE) 11 - ž. Jan Faltejsek - The Wishful Partnership - tr. Graham Smith
8. JUFUL TENNIS(FR) 12 - ž. Fernand de Oliveira - JP Senechal - tr. Francois-Marie Cottin
9. LAKREG 9 - Martin Liška - M&T Bell-Metal - tr. Zdeněk Seménka
10. PROFIL 9 - ž. Michal Köhl - Mikrop Čebín-Sunnyfarm - tr. MVDr. Jiří Janda
11. TOMIS 8 - ž. Pavel Kašný - Jantar Bruntál - tr. Antonín Novák
12. MARATH 9 - ž. Paul Francis Hamblin - Swiss Fans-Kinský - tr. Pavel Kinský
13. MR LAND 10 - Pavel Složil - KOTERO - tr. Pavel Složil
14. DERBY SHARP 9 - Josef Sovka - Ema a Milan - tr. Radek Holčák
15. RED DANCER(FR) 13 - ž. Raffaele Romano - Wrbna Racing - tr. MVDr. Čestmír Olehla
16. MR BIG(IRE) 8 - ž. Noel Fehily - Mark Hunter & Hugh Viliers - tr. Charlie J. Mann
17. ROOSEVELT(GER) 11 - ž. Thomas Boyer - Stáj Hřebčín Albertovec - tr. František Holčák
18. IL EN REVE(FR) 11 - ž. Kenneth Whelan - Cavan Developments Bloodstock - tr. Oliver McKiernan
ZN LUCKY NELLERIE(FR) 10 - ž. Keith Mercer - The DPRP Nellerie Partnership - tr. Ferdy Murphy
PN HIRSCH 13 - ž. Dušan Andrés - EŽ Praha a.s. - tr. Stanislav Popelka ml.
ZN LIRAIN 8 - Jaromír Hrudka ml. - H&H Hrudka - tr. Jaromír Hrudka st.
Z SHIRLEY(POL) 8 - ž. Marek Stromský - Stáj Hřebčín Albertovec - tr. Radek Holčák
ZN LUCKY LUK(FR) 10 - ž. Jason Maguire - Mrs. E.A.Kellar - tr. Kim Bailey
Z DEL SOLE(POL) 7 - žk. Josef Váňa ml. - Javor - tr. Josef Váňa st.
ZN MONTGOMERY 9 - Petr Tůma - Viktorie-UH- tr. Alena Škrášková

Rozhovor s J.Váňou

13. října 2009 v 16:17 | Champik |  Koně→Zajímavosti
Neděle 11. října 2009 vstoupí do historie jako den Josefa Váni. V tento den ještě více umocnil přívlastek legenda. Pošesté vyhrál Velkou pardubickou České pojišťovny.
Víc v c.č

Velká Pardubická v obrazech

13. října 2009 v 16:16 | Champik |  Koně→Zajímavosti
Jak vypadalo nedělní odpoledne Josefa Váni, kterým si triumfem ve 119. Velké pardubické České pojišťovny upevnil pozici největší legendy v historii slavného překážkového dostihu? Jeho šesté vítězství si můžete připomenout ve fotografiích Milana Křička, Lady Kolesárové - Stehlíkové, Miloše Kolesára a Hany Vytopilové.
Víc v c.č.

119. Velká Pradubická

13. října 2009 v 16:13 | Champik |  Ostatní→Novinky
No, bohuže jsem to sem dala až dnes tak se nezlobte

Koně

8. října 2009 v 20:47 | Champik
Touhle zelenou jsou označena hříbátka
Hřebci
Rainbow Odest- Irský Tinker
Stříbrný Hrom- Percheon
Hurricane- Paint Horse
Callisto- Andalusan
Pelgreem- Hannoverský kůň
Whiney Boe- Quarter horse
Moonfull- Hannoverský kůň
Twigy Suprise- Fríský kůň
Speedy Thunder- Arabský plnokrevník
Green Lemon- Lipický kůň
Klisny
Apoccaliptic Tira- Fríský kůň x Lipický kůň
Brown Bear- Irský Tinker
Loch Ness 36- Hafling
Star- Irský Tinker
Sixteen- Arabský plnokrevník
Sunny- Lipický kůň
Midnight- Clydesdale
Bowlie- Shetlandský Pony
Winny- Fríský kůň
Valaši
´Pogo- Hafling
Rocky IV- Fallabela

Alt+

8. října 2009 v 20:32 | Champik
No, někdy potřebuju nějaké znaky, se kterými se dělá třeba zavináč. Tak mě napadlo že bych vám z něčím mohla pomoct:
Jen u některých počítačů to jde s obouma alty, u většiny to je levý alt.
Alt+64@
Alt+25
Alt+24
Alt+26
Alt+27
Alt+2
Alt+1
Alt+12
Alt+13
Alt+11
Alt+3
Alt+20
Alt+18
Alt+19
Alt+14
Alt+21§
Alt+29
Alt+38&
Alt+36$
Alt+35#
Alt+0169 ©

Úvod

8. října 2009 v 20:31 | Champik


Ahoj!
No tak teda teď úvod. Sbírat koníky Schleich jsem začla s hřebcem Hurricanem, díky němu je to Hurricane Acres. Přemluvila jsem mamku aby mi ho koupila. Líbil se mi protože mám paintíky moc ráda a on je podobný Hidalgovi:). K němu jsem dokoupila kobylku Sixteen a hříbátko Moonyho. Sice jsem měla zvláštní rodinku ale líbili se mi. Paint hřebec, arabská klisna a hannoverské hříbě. Až za půl roku, k vánocům jsem dostala zbyteček mého stáda a dokupuju stále.

Vysvětlivky:

Deník Ranče:Každé novinky, plány a podobně
Koně:To je rozpis koníků podle pohlaví a plemen, na každého koníka je odkaz pro podrobnější info
Fotogalerie:Fotky z ranče
Ostatní:Tak různě (co se jinam nevešlo)
Plemenná kniha:Koně co jsou zapsaní v PK
Naše malá zoo:
Jiná zvířátka od nás z ranče

: Hřebec
: Klisna
-: Valach

Ranč Hurricane Acres

4. října 2009 v 19:12 | Champik
Úvod
Deník Ranče
Koně
Fotogalerie
Ostatní
Plemenná kniha

Závody v Eponě 3.10.

4. října 2009 v 14:35 | Champik |  Epona→Jezdectví

Čau!
Včera jsem byla s Millim v Eponě na drezůrních závodech. Přijela jsem kolem desáté a pak jsem se koukal na koníky a fotila. Milli běhal s výsledkama tak jsem si ani pořádně nepopovídala. O přestávce jsme šli za Millim a Champem do boxu. Chvilku jsme tam čekali a pak šli do šatny se najíst. Tam jsme se dozvěděli že budeme za dvě hoďky otvírat obdélník tak jsme se dostali k většině koní zblízka ikdyž to mělo taky svý mouchy. Kodex Roayal byl hřebec a řekněmě že se mu tam nechtělo... Pak jsme běhali pro výsledky. Myslím že to bylo celkem dobrý. Já si oblíbila valáška Dadaje, takovýho většího Champíka a Milli Terezu 3, plaváka. Sice nás sprdla jedna ženská na Kinským koníkovi že to její kobylku ruší když stojíme tak blízko (od obdélníku máme být deset metrů, my byli 15 nejmíň). Potom jsme si koupili párky (to mi připomíná že ti ještě 15 Kč dlužím, Milli) a pozorovali Kodexe jak se vzpíná a málem se zabíjí na autě na dovře. Z Epony se nikdo dobře neumístil. Simon byl desátý a Gigi patnáctý z šestnácti. Maximálně Courtage který ale v Eponě není ale byl na Eponu zapsanej.
Ještě bych asi dodala že jsme s Millim jednou pěkně zazmatkovali. Vždycky když rozhodčí měli posuzování na koně hotové a byli připravení, zacinkali a my šli otevřít obdélník a vjel další koník. Když šel kůň ven, necinkalo se, bylo nám jasné že po pozdravu otevřem obdélník. Ale najednou to uprostřed zacinkalo. My byli překvapený. Máme otevřít nebo ne? Nakonec jsme otevřeli, rozhodčí s jezdcem chvílí mluvil a pak vyjel ven a byl diskvalifikovaný.

Co se týče fotek: N-E-K-O-P-Í-R-O-V-A-T!!! Sice to mám podepsaný ale i tak. Jen se zdrojem a Ikonkou:

Víc fotek v c.č.

Říjen

1. října 2009 v 19:22 | Champik
Máme tu foto na říjen. Hlasování trvá do 10.10.
Víc v c.č.