4.Kapitola -ZzN

26. srpna 2009 v 18:12 | Champik |  Komixy→Zázrak z nebeK velkému panství přijížděl luxusní vůz na převážení koní. Chlap co ho řídil se usmíval a naprosto ignoroval podivné zvuky v autě.
Zastavil, šel zavřít tři labradory kteří se mu pletli do cesty a zamířil do stáje. Ve stáji vzal ohávku, utáhl jí na maximum a vodítko. Věci odložil na zem a začal pomalu otvírat velké dveře auta.
Když zahlédl záblesk očí naprosto rozzuřeného koně, spíše ještě hříběte, které mělo dávno spát okamžitě zavřel, a vycouval do výběhu. Tam nechal hřebečka vyběhnout a spící klisnu co tam také měl nechal v autě. Ucpal mezeri mezi vraty a autem a nechal hříbě ať se uklidní.

Za dvě hodiny se šel podívat do výběhu. Hřebeček nehybně stál na jižní straně oplocení a větřil.
Sam si vzal čištění a šel do boxu ke své jezdecké klisně Gladys. Gladys byla hnědá poloviční klisna Anglického plnokrevníka a Mustanga a také taková Samova první "předělávka" . Jezdila známé dostihy ale měla zfalšované papíry na A1/1.
Vytáhl kartáč a pomalu přejížděl hnědce přes boky. Potom vytáhl kopytní háček a vyčistil kopyta. Když měl osedláno, vyjel na dvůr, sebral ohlávku s vodítkem a vyklusal k výběhům.
Klisna už byla probuzená a tak neměl moc problémy s vyváděním. Před stájí se odmítavě zastavila a vystrašeně se dívala na své nové bydlení.
Sam slezl z Gladys a pomalu klisnu vyvedl do boxu. Pak se vrátil a zhluboka se nadechl. Teď to bude těžší...

"To mi ten pitomej kůň dělá naschvál! Já ho..." Sam byl nepříčetnej vzteky. To mladé hříbě, nejenže ho musel s pomocí několika lidí dostat z výběhů, zníčil mu spousty "velmy odolných" ohlávek a rozkopal tři boxy. On se potom jednoduše rozcválal pryč. Naštěstí přímo do výběhů starších koní.
"No co nechám ho tam, stejně už je tam jeden nezkrotný hřebec. Hmm, je mu celkem podobný, No třeba se servou a zklidněj se. "

Flash se zastavil a dlouho zavětřil. Ten pach pocítil jako velmy mladý. Jeho zaražení však potvrdil statný strakatý hřebec co se k němu tryskem řítil. Ale né nepřátelsky...

 


Komentáře

1 Jake7.11 Jake7.11 | Web | 17. prosince 2009 v 16:33 | Reagovat

proč je to zastaveno???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama