1. Kapitola-HB

13. dubna 2009 v 15:15 | Champik |  Komixy→Horse Beautifull


Jela jsem lesem, když už se smrákalo, pobízela Jingle abychom se dostaly pryč. Neměla jsem z toho dobrý pocit. Nebojím se tmy, na to jsem podle mě velká ale dneska, už když jsem přijížděla do YorkShiru. Člověk by si možná řekl co chci dělat u školy v sedm večer jenže ve škole se učíme taky jezdit takže. No, a protože jsem s Jingle přihlášená na Parkur v okresu Yelow Dark tak bych měla trénovat.
Když jsem vjížděla do jízdárny měla jsem furt ten divný pocit. Ale teď k tomu přibyl ještě pocit že mě někdo pozoruje. Rozešla jsem Jingle Bells do kroku poděl jízdrány. Věděla jsem že bych jí měla nechat ještě tak deset minut vegetovat tak jsem se posadila pohodlně do sedla, pustila jsem otěže a určovala směr jen podle nohou. Jednak to bylo pohodlnější a jednak jsme se to před měsícem učili ve škole a museli jsme trénovat.

Přemýšlela jsem o tom pocitu. Nikdy jsem nic takového neměla a navíc Jingle tak dost pofrkávala a pohazovala hlavou. Hmm, asi jen nervozita. Vytáhla jsem z kapsy mobil a zapla ho. Nikdy na jízdu nemám zapnutej mobil protože kdyby mi začal zvonit a Jingle se splašila... Koukla jsem se do kalendáře a zjistila že úplněk je až za týden. Tak to nebude z přírodních důvodů. Rozklusala jsem Jingle a těšila se na skoky.

Dojela jsem k druhé jízdárně. Narozdíl od drezůrní, tahle je oblouková a je větší. Rozecválala jsem se na první překážku, pobídla Jingle patami. Ona se přes překážku hravě přenesl. Mezitím už k nám mířila Jane, má trenérka a k mému dost velkému překvapení i má dlouholetá nepřítelkyně Jassika s jejím úžasným koňem Tripem. Byl to Hannoverský kůň, pro skoky jak dělaný a neustále to ukazoval.Na něčem se s Jane hlasitě debatovala.Přiklusala jsem k nim. "Ahoj Jane, jak mi to šlo?" Zeptala jsem se ignorujíc povýšený pohled Jessiky. "Bylo to hezké" Odpověděla mi Jessika. Nechápavě jsem se na ní podívala. "Och, jseš hodná Jess," Odpověděla Jane "Skutečně dobrý výkon Amy, asi si říkáš proč je tady Jess, viď? Ano, to ano pomyslela jsem si v duchu a nahlas řekla: "A proč?" "No víš, přihlásila jsem se na ty parkurové závody a když jsem se šla kouknout v jakém budu pořadí, viděla jsem tebe napsanou na sedmičce. A protože vím že cvičíš tady s Jane tak jsem si říkala bych mohla cvičit s vámi, můj trenér je na dovolené." "Myslím si že je to dobrý nápad, co ty na to Amy?" Zeptala se Jane. "A jak jezdíš Jessiko?" Zeptala jsem se Jessiky s hraným potěšením. Jess místo odpovědi sedla na Tripa a jela.
Byl to skutečně vydařený skok. Seděla vzpřímená, dodržovala všechny pravidla a navíc Trip neskočil lajdácky jak většinou skáče Jingle ale vše vložil do toho skoku. Prostě měli dokonalou souhru a to já s Jingle měla jen někdy. Když Jessika dojela, pogratulovala jsem jí k tomu. "A Amy co ty, zkus si dát jeden skok, prosila Jane. Plna nervozity jsem tam věla a když jsem rozklusávala, pošěptala jsem Jingle do ucha: "Teď to nesmíme zkazit!" No, a samozřejmě má milovaná Jingle poslechla a přenesla se krásným skokem nad překážkou. S unuděným výrazem jsem dojela k Jane a Jess.
"To bylo skutečně výborné!" Řekla mi Jane. Jess se tvářila jako by ji kousla zmije. Ale jen co se na ni Jane otočila vyvolala na tváři potěšený úsměv. "Už musím domů, Jane. Ahjoj, Jess." Řekla jsem ironicky a pobídla Jingle do klusu. Za mnou jsem uslyšela dvojí ahoj. Rozecválala jsem se domů. V lese jsem měla zas ten divný pocit... Ale, teď to bylo jako by mě spíš někdo pozoroval. V tom se Jingle zničeho nic splašila a zběsile se rozecválala ze stráně.
Zpanikařila jsem. Jediné dvě myšlenky co mi proběhli hlavou byli ať se nám nic nestane a kdo by se mi postaral o Jacka. Jack byl můj roztomilý Jack russel terier a já ho měla moc ráda. Snažila jsem se na Jingle udržet což se mi moc nedařilo. Před námi byl rybník. Jediné co jsem si teď přála bylo aby tam Jingle nevběhla protože bylo obrovské vedro což by jí rozhodně dobře neudělalo. A pro mou smůlu tam skutečně Jingle vběhla.
Ale aspoň jednu výhodu to mělo. Hned zastavila a já ji zas už celkem vklidu mohla namířit na normální cestu. Pak jsem jí v kroku namířila domů
*************
"Mami?" Zeptala jsem se u večeře. "Ano, Amy." Máma se mi zdála celý den nějaká divná. "Můžu se jít podívat za Jingle Bells? Mám divný pocit." "Ne!" Řekla až divně přikre. "No, promiň, Amy. Můžeš, není mi nějak dobře..." "Díky, pak ti pomůžu s nádobím" Poznamenala jsem a rozběhla jsem se ke stájím. Tam sem se zarazila. Jingle stála pořádně nastrojená a velmi vyděšená...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama